ATLETIEK


  
Laerskool Mikro beleef in 2018´n baie goeie atletiekseisoen met pragtige prestasies wat by die baan- en veldnommers gelewer is.

WES-KAAP ATLETE

Lisa Terblanche Kayla Reyneke

Lisa Terblanche (O/12D Diskus & Gewigstoot) en Kayla Reyneke (O/13D Spiesgooi) is in die Wes-Kaap Atletiekspan opgeneem wat vanaf 15—17 Maart 2018 aan die SA Atletiekkampioenskappe op Dal Josafat-stadion in die Paarl deelgeneem het.  Lisa het ‘n sesde plek in diskus en negende plek in gewigstoot behaal en Kayla ‘n veertiende plek in spiesgooi.

WP ATLETE

Laerskool Mikro spog hierdie jaar met 8 W.P. Atlete. 

Op die foto van links in die agterste ry: Kayla Reyneke, Lisa Terblanche en Liam van Rooyen. 

Van links in die 3de ry staan Mnr. Dennis Conradie (Sportbestuurder) en Mnr. Johan Smith (Atletiekorganiseerder). 

Van links in die 2de ry staan Annique Louw, Jayden Gumede en Barend Geldenhuys. 

Van links in die voorste ry staan Lana Oberholzer en Isabella Nel.

KLEURATLETIEKBYEENKOMS 2018

Die atletiekprogram het 2018 as volg verloop:
    
Op Vrydag 25 Januarie 2018 en Saterdag 27 Januarie 2018 vind ons keuratletiekbyeenkoms met baan- en velditems onderskeidelik, plaas. Die eerste twee atlete (O/10 tot O/13) by elke item (baan- en velditems) het gekwalifiseer om aan die Groepbyeenkoms deel te neem.

Junior Victrix Ludorum

 

 Junior Victor Ludorum

 
       
     
       
Runé du Toit het die Junior Victrix Ludorum beker tydens die byeenkoms verower.   Wessel Strydom het die Junior Victor Ludorum beker tydens die byeenkoms verower.  
       

Senior Victrix Ludorum

 

Senior Victor Ludorum

 
       
   
       
Isabella Nel het die Senior Victrix Ludorum beker tydens die byeenkoms verower.    Jayden Gumede het die Senior Victor Ludorum beker tydens die byeenkoms verower.   
       

TROFEEWENNERS

     
       
     
       
Annique Louw het die Stefan de Villiers Trofee ontvang vir die beste middelafstand atleet.     Lisa Terblanche het die Lombard Trofee ontvang vir die beste prestasie in baan– en velditems vir dogters.  
       
   
       
Altus Nel het die De Kock Trofee ontvang vir die beste prestasie in baan– en velditems vir seuns.    Isabella Nel het die Marie Hurter Trofee ontvang vir die beste dogtersprestasie in spronge.   
       
     
       
JC Clark het die Rocco van Rooyen Trofee ontvang vir die beste seunsprestasie in 'n werpnommer.   Lisa Terblanche het die Ronnie de Bruyn Trofee ontvang vir die beste dogtersprestasie in 'n werpnommer.  
       
     
       
Altus Nel het die Willie van Zyl Trofee ontvang vir die beste seunssprestasie in spronge.       

INTERHUIS KOMPETISIE

 

Die BLOU SPAN het as algehele wenner uit die stryd getree.  

Die ROOI SPAN het die sangtrofee verower