ANDER SPORTSOORTE

SA NASIONALE BINNEHUISE BOOGSKIET 

 

Dylan Herselman  (gr. 6) het al die WP rekords verbeter vir binne-skiet in sy afdeling van die IFAA en Wêreld Boogskietdissiplines.  Dylan gaan probeer om nou sy provinsiale– en nasionale klere te verwerf.  Hy het aan die Nasionale Wêreld Boogskiettoernooi vanaf 19 tot 23 Oktober 2017 in Johannesburg deelgeneem.

WP "CROSS COUNTRY" FIETSRY

 

Luca Wiese (gr. 4) het aan die WP “Cross Country” Fietskampioenskappe deelgeneem.  Hy was vyfde in sy ouderdomsgroep en het in die “Eliminator”-reeks ‘n derde plek behaal.  Luca het sy WP -kleure verwerf.

BOLAND O/13 GHOLF

Christiaan Engelbrecht (gr. 7) het aan die SA Kids Gholfkompetisie by die Royal Cape Gholfbaan in Wynberg deelgeneem.  Hy het ‘n tweede plek, in sy kategorie, behaal.  Christiaan het ook die WP O/13 Gholfspan verteenwoordig by die Driehoekige Inter-Provinsiale toernooi teen Suid-Kaap- en Bolandspanne te Villiersdorp.  Sy span het gewen.

GIMNASTIEK

Luhandré Olivier (12-13-jaar vlak 6) het pragtig presteer tydens die Distriksgimnastiekproewe van 4, 5 en 6 Augustus 2017 by die Wes-Kaapse Sportskool in Kuilsrivier.  Hy is gekies om die  Wes-Kaap gimnastiekspan te verteenwoordig by die Wes-Kaap Provinsiale proewe wat plaasgevind het op 24, 25 en 26 Augustus 2017 by die Wes-Kaapse Sportskool in Kuilsrivier.  Tydens hierdie byeenkoms het Luhandré twee goue medaljes (vloer roetine, asook brug) en een silwer medalje (rekstok) verower.  Luhandré sal die Wes-Kaap gimnastiekspan by die Nasionale Gimnastiekspele op 7 Oktober 2017 by Matsport Sportsentrum in Centurion verteenwoordig.                                 

 

 

Anri Malan (9-jaar vlak 4) het pragtig presteer tydens die Distriksgimnastiekproewe van 4, 5 en 6 Augustus 2017 by die Wes-Kaapse Sportskool in Kuilsrivier.  Sy is gekies om die Kaapstad-distrik te verteenwoordig by die Wes-Kaap Provinsiale proewe wat plaasgevind het op 24, 25 en 26 Augustus 2017 by die Wes-Kaapse Sportskool in Kuilsrivier. Tydens hierdie byeenkoms het Anri ‘n derde plek op die brugitem behaal, asook haar Honours verwerf.  Anri sal die Wes-Kaap gimnastiekspan by die Nasionale Gimnastiekspele op 7 Oktober 2017 by Matsport Sportsentrum in Centurion verteenwoordig.

 

Megan de Beer (9-jaar vlak 5) het pragtig presteer tydens die Distriksgimnastiekproewe van 4, 5 en 6 Augustus 2017 by die Wes-Kaapse Sportskool in Kuilsrivier.  Sy is gekies om die Kaapstad-distrik te verteenwoordig by die Wes-Kaap Provinsiale proewe wat plaasgevind het op 24, 25 en 26 Augustus 2017 by die Wes-Kaapse Sportskool in Kuilsrivier.  Megan is hierna in die Wes-Kaap gimnastiekspan opgeneem. Sy neem op 7 Oktober 2017 deel aan die Suid-Afrikaanse Gimnastiek Federasie se Nasionale Gimnastiekspele in Centurion.

 

Rozelle Buhr (9-jaar vlak 4) het pragtig presteer tydens die Distriksgimnastiekproewe van 4, 5 en 6 Augustus 2017 by die Wes-Kaapse Sportskool in Kuilsrivier.  Sy het daar gekwalifiseer om die Kaapstad-distrik te verteenwoordig by die Wes-Kaap Provinsiale proewe wat plaasgevind het op 24, 25 en 26 Augustus 2017 by die Wes-Kaapse Sportskool in Kuilsrivier.  Rozelle is hierna in die Wes-Kaap gimnastiekspan opgeneem en neem op 5 Oktober 2017 deel aan die Suid-Afrikaanse Gimnastiek Federasie se Nasionale Gimnastiekspele in Centurion.

 

Ben van Wyk het op 2 Julie 2017 aan die Suid-Sone Gimnastiekkompetisie by die Wes-Kaapse Sportskool in Kuilsrivier deelgeneem.  Hy die Kaapstad-distrik verteenwoordig en ‘n goue medalje verower.  Hy is ook aangewys as beste gimnas in sy ouderdomsgroep.

BOLAND JUDO

Luka Traut (brons medalje) en Aldrich Traut (goue medalje) het aan die Cape Winelands Judo Association toernooi deelgeneem.  Beide van hulle het aan die SA Nasionale Kampioenskappe, te Bloemfontein vanaf 2-8 Julie 2017, deelgeneem.  Hulle het ook aan die Wes-Kaap Judo Ope Toernooi deelgeneem.  Luka het in sy ouderdoms– en gewigsgroep ‘n silwer medalje gewen en Aldrich het in sy ouderdoms– en gewigsgroep, eerste geëindig en sodoende ‘n goue medalje verower. Aldrich is ook opgeneem in die Wes-Kaapspan wat in Oktober te George deelgeneem het.

BOLAND O/15 ONDERWATER HOKKIE

 

Wilmie Meintjes (gr. 5) is gekies vir die Boland O/15 Dogters Onderwater Hokkiespan.

CAPE WINELANDS O/15 PLUIMBALSPAN

Enslin Goosen is gekies vir die Cape Winelands O/15 Pluimbalspan wat vanaf 2-8 April 2017 in Benoni aan die SA O/15 Kampioenskappe en Interprovinsiale kompetisie sal deelneem.

WES-KAAP SKYFSKIET

Lisa Terblanche (gr. 5) het die O/13A pistoolskietspan (Wes-Kaap) gehaal.  Sy het in 2016 Suid-Afrikaanse Nasionale Skool Skietunie (SANSSU) -kleure ontvang.  Sy het 'n tweede plek in Suid-Afrika in pistoolskiet O/12 behaal. Lisa het ook terselfdertyd ‘n nuwe SA Rekord van 394/400 opgestel! 

WP STOEI

MILA VAN DEN BERG is opgeneem in die WP Jeug Stoeispan. Sy het op 6 en 7 Oktober aan die SA Jeug Stoeikampioenskappe deelgeneem in die O/9 dogters vrystyl afdeling en silwer verower.

WP SWEM

 

Dihan Hugo het op 27 Junie 2017 aan die WP Junior Liga Vaardigheids-evalueringsgala deelgeneem.  Hy die Barracudas Aquarama swemklub verteenwoordig en ‘n goue medalje verower.  Hy kwalifiseer om aan verdere WP Junior Liga-galas vir sy ouderdomsgroep deel te neem.