ANDER SPORTSOORTE

GIMNASTIEK

Vlak 3

 

Danika Swift het ‘n brons medalje by die Kaapstad Distriksproewe vir vlak drie verwerf.  Sy het gekwalifiseer om op 1 Junie 2019 aan die Wes-Kaap Gimnastiekkampioenskappe by die “Multi Purpose Centre” in Saldanha deel te neem.  Tydens hierdie byeenkoms verower Danika ‘n brons medalje.  Sy het gekwalifiseer om aan die Suid-Sone Gimnastiek-kampioenskappe te Uitenhage vanaf 21 tot 23 Junie 2019 deel te neem, waar sy  ‘n silwer medalje en algehele 8ste plek behaal het. 

Ben van Wyk het ‘n brons medalje by die Kaapstad Distriksproewe vir vlak drie verwerf.  Hy het gekwalifiseer om op 1 Junie 2019 aan die Wes-Kaap Gimnastiekkampioenskappe by die “Multi Purpose Centre” in Saldanha deel te neem.  Tydens hierdie byeenkoms verower Ben ‘n silwer medalje en kwalifiseer om aan die Suid-Sone Gimnastiekkampioenskappe te Uitenhage vanaf 21 tot 23 Junie 2019 deel te neem.  

Vlak 2

Mickey Muller (2.3) het ‘n goue medalje by die Kaapstad Distriksproewe vir vlak 2 verwerf.  Sy het gekwalifiseer om op 30 en 31 Mei 2019 aan die Wes-Kaap Gimnastiekkampioenskappe by die “Multi Purpose Centre” in Saldanha deel te neem.  Tydens hierdie byeenkoms verower Mickey ‘n goue medalje. Sy het gekwalifiseer om aan die Suid-Sone Gimnastiekkampioenskappe te Uitenhage vanaf 21 tot 23 Junie 2019 deel te neem, waar sy ‘n goue medalje en algehele 1ste plek behaal het.

Miné de Villiers (4.2) het ‘n goue medalje by die Kaapstad Distriksproewe vir vlak 2 verwerf.  Sy het gekwalifiseer om op 30 en 31 Mei 2019 aan die Wes-Kaap Gimnastiekkampioenskappe by die “Multi Purpose Centre” in Saldanha deel te neem.  Tydens hierdie byeenkoms verower Miné ‘n goue medalje.  Sy het gekwalifiseer om aan die Suid-Sone Gimnastiekkampioenskappe te Uitenhage vanaf 21 tot 23 Junie 2019 deel te neem, waar sy  ‘n goue medalje en algehele 3de plek behaal het.

Vlak 1

Nica de Villiers (2.1) het ‘n goue medalje by die Kaapstad Distriksproewe vir vlak 1 verwerf.  Sy het gekwalifiseer om op 30 en 31 Mei 2019 aan die Wes-Kaap Gimnastiekkampioenskappe by die “Multi Purpose Centre” in Saldanha deel te neem.  Tydens hierdie byeenkoms verower Nica ‘n silwer medalje.  Sy het gekwalifiseer om aan die Suid-Sone Gimnastiekkampioenskappe te Uitenhage vanaf 21 tot 23 Junie 2019 deel te neem, waar sy ‘n silwer medalje en algehele 10de plek behaal het.  

WP O/13A ONDERWATERHOKKIESPAN

 

Wilmie Meintjes het vanaf 28 Februarie tot 2 Maart 2019 aan die SA Junior Nasionale Onderwaterhokkiekampioenskappe te Port Elizabeth deelgeneem as deel van die O/13A WP Onderwaterhokkiespan.  Haar span het ’n goue medalje verower.

WES-KAAP YSSKAATSSPAN

 

Emma Johnson het aan verskeie figuurskaatskompetisies deelgeneem en verskeie toekennings behaal:

Gauteng Inter-provinsiale kompetisie - behaal beste punte en kwalifiseer vir die Nasionale span wat in April gaan deelneem.

Wes-Kaap Figuurskaatskampioenskappe - goud en silwer in twee afdelings. Klubgrade kompetisie -eindig 13de en kwalifiseer weer vir Wes-Kaap kleure.